Zemes (Ģeotermālie) siltumsūkņi

Zemes siltumsūknis (jeb ģeotermālais, angliski GHP – Geothermal Heat Pump) ir iekārta, kas izmanto zemes, grunsūdeņu vai ūdens siltumu apkurei. Tās ir efektīvākas nekā gaisa siltumsūkņi, jo to efektivitāte krīt pie negatīvām gaisā temperatūrām. Zemes siltumsūkņi izmanto siltuma avotus, kuriem temperatūra vienmēr ir augstāka par 0 °С: augsnes temperatūra 1,5-2,0 m dziļumā ir stabila un sastāda 5-10 °С, gruntsūdeņu temperatūra parasti ir 10-12 °С intervalā, bet ezeru, upju, dīķu ūdens minimāla temperatūra ir +2 °С.

Siltumsūkņa shēma
Siltumsūkņa shēma - ģeotermālie kolektori
Siltumsūkņa shēma ar eTank

Siltumsūkni var izmantot gandrīz jebkurā apvidū. Ja blakus mājai atrodas dīķis vai upe, vai arī ir iespēja izmantot gruntsūdeņu siltumu, tad ir prātīgi ņemt siltuma enerģiju tieši no šiem avotiem. Turklāt, pastāv iespējas izmantot zemes siltumu. Pirmais variants ir ierīkot horizontālo kolektoru – caurules, kas ieraktas mazā dziļumā, bet lielā laukumā. Ir jāpatur prātā, ka kolektoram nepieciešamais laukums var 2-3 reizes pārsniegt mājas apkurināmo platību. Šādas prasības apmierināšanai nepieciešams daudz brīvas zemes, pie tam, uz zemes gabala ar ieraktu ģeotermālo kontūru nedrīkst stādīt kokus un celt citas ēkas. Otrajā variantā nav vajadzības pēc liela zemes laukuma: kolektora caurules var izvietot liela dziļuma urbumos. Lai neurbtu vienu ļoti dziļu urbumu, parasti uztaisa dažus mazākus urbumus. Urbšanas darbu izmaksas ir dārgākas par horizontālas zemes kontūras ierakšanu, bet priekšrocības ir tādas, ka ir vajadzīgs daudz mazāks laukums, un zemes siltumsūkņa efektivitāte arī būs mazliet augstāka, jo grunts temperatūra lielākā dziļumā ir augstāka.

Jūs varat iepazīties ar produkciju mūsu E-veikala (links apakšā), kā arī pierakstīties uz konsultāciju, lai apspriestu individuālo risinājumu sīkāk.

Konsultācija
Konsultācija pa tālruni vai mūsu birojā ir bezmaksas. Iespējams arī izsaukt mūsu speciālistu uz objektu. Šāda izsaukuma cena Rīgas rajonā ir 25 € + 21% PVN. Izsaukuma cena ārpus Rīgas rajona tiek aprunāta atsevišķi.