Multifunkcionālie siltuma akumulatori (apkure + karstais ūdens)

Siltumakumulators ir tvertne ar siltumizolāciju), ko pievieno malkas vai cietā kurināmā apkures katlam, lai uzkrātu siltumu, līdzīgi kā termosā. Periodiski kurinot katlu, siltuma akumulators nodrošina telpas(ēku) ar siltumu kurināšanas starplaikos. Savukārt, multifunkcionālā siltuma akumulatora priekšrocība ir apkures un karstā ūdens sagatavošanas funkciju savienošana vienā tvertnē. Tas atbrīvo no vajadzības uzstādīt atsevišķu boileri karstā ūdens sagatavošanai.

Stingri iesakām izmantot cietā kurināma katlus kopā ar multifunkcionālām siltuma akumulācijas tvertnēm, jo tas padara apkures un karstā ūdens sagatavošanas sistēmu daudz efektīvāk. Ir vērts pielietot siltumakumulatorus arī kombinētās apkures sistēmās, ja tajās vienlaicīgi ir pieslēgti vairāki kurināmā avoti, piemēram, siltumsūknis,, kamīns ar ūdens kontūru un saules kolektori.

Augstākā efektivitāte zemo temperatūru apkures sistēmās

Lielāks ietaupījums ir sasniedzams izmantojot siltum akumulatoru kopā ar zemo temperatūru apkures sistēmām, tādām kā siltās grīdas, siltās sienas vai liela laukuma radiatori. Šādā gadījumā izmantojot siltuma akumulācijas tvertni var ilgāk nodrošināt nepieciešamo siltumnesēja temperatūru.

Apkures sistēmās ar maza izmēra radiatoriem ir nepieciešama augstāka siltumnesēja temperatūra. Šādā gadījumā siltum akumulatora efektivitāte būs zemāka, jo kad siltumnesējs atdziest zem noteiktalīmeņa, apkures efektivitāte ar maza laukuma radiatoriem pazeminās.

Cietā kurināma katla ekspluatācijas termiņa pagarināšana

Cietā kurināma katlam ir jāstrādā vienmēr ar pilnu jaudu, lai samazinātu metāliskās kurtuves koroziju. Strādājot ar nepilnu jaudu, katls nevar pilnīgi sadedzināt visus cietajā kurināmā esošās vielas, kas paātrina katla nolietojumu.

No šīs problēmas var droši izsargāties, izmantojot siltuma akumulācijas tvertni. Pie siltumakumulatora pieslēgtu cietā kurināmā katlu var kurināt reti, bet ar pilnu jaudu, jo apkures katla ģenerēta enerģija būs uzkrāta siltumakumulatorā un turpmāk izmantota apkures un karstā ūdens sagatavošanai.

Kurināmā ietaupījums

Tas varētu skanēt paradoksāli, bet, strādājot ar maksimālo jaudu, apkures katls izmanto mazāk kurināmā. Tas ir viegli izskaidrojams: kurinot katlu ar pilnu jaudu, kurināmais sadeg pilnībā un ģenerē vairāk siltuma. Katlam strādājot gruzdēšanas režīmā, gaistošās vielas nepaspēj atdot visu saturamo siltumu. Sanāk, ka arī ekonomijas ziņā katlu ir izdevīgāk kurināt retāk, bet ar pilnu jaudu. Tad siltumakumulators kalpo siltuma enerģijas uzkrāšanai un apkures vienmērīguma nodrošināšanai. Kurināmā patēriņš atšķiras būtiski – piemēram, pieslēdzot siltuma akumulatoru pie gāzes ģenerācijas malkas katlu, var sasniegt ietaupījumu līdz 20%.

Siltuma akumulatori kombinētās apkures sistēmās

Visaugstākais ietaupījums ar siltum akumulatora palīdzību ir sasniedzams apkures sistēmās ar cietā kurināmā katlu. Bet siltuma akumulācijas tvertnes ir racionāli izmantot arī kombinētās apkures sistēmās. Piemēram, siltum akumulatoru obligāti uzstāda, ja plānots pieslēgt saules kolektoru sistēmu. Tad saules siltums tiks uzkrāts siltuma akumulācijas tvertnē saulainās dienās, un vēlāk, kad ar saules enerģiju vairs nepietiks, ūdeni līdz nepieciešamai temperatūrai papildus uzsildīs apkures katls (nav obligāti cietā kurināmā). Siltumakumulators arī kalpo par apkures sistēmas sirdi, kad tiek izmantoti vienlaikus cietā kurināmā katls un cits siltuma ģenerators (elektriskais katls, šķidrā kurināmā katls, siltumsūknis…).

Divi vienā: apkure un karstais ūdens

Pastāv siltuma akumulācijas tvertnes, kas atbalsta tikai apkuri. Savukārt, mūsdienās aktīvāk tiek izmantoti multifunkcionālie siltum akumulatori – iekārtas, kuri nodrošina gan apkures, gan karstā ūdens sagatavošanas funkciju. Tas ir ļoti ērti un izdevīgi, jo tas atbrīvo no nepieciešamības iegādāties atsevišķu karstā ūdens boileri.

Mūsu piedāvājums

Ja Jūs esat būvfirmas pārstāvis, nodarbojaties ar montāžu un precīzi zināt, kas Jums ir vajadzīgs, tad mēs iesakām apmeklēt mūsu e-veikalu.

Ja Jums ir aktuāls apkures jautājums, tad iesakām sazināties ar mums, laisaņemt bezmaksas konsultāciju.

Konsultācija
Konsultācija pa tālruni vai mūsu birojā ir bezmaksas. Iespējams arī izsaukt mūsu speciālistu uz objektu. Šāda izsaukuma cena Rīgas rajonā ir 25 € + 21% PVN. Izsaukuma cena ārpus Rīgas rajona tiek aprunāta atsevišķi.