Malkas un brikešu katli: nemirstošā klasika

Malkas un brikešu apkures priekšrocības

Galvenā tādas apkures priekšrocība ir apkures izmaksas. Vienas siltumenerģijas kilovatstundas cena kurinot ar malku vai briketēm ir zemāka, nekā jebkuram citam modernās apkures veidiem. Mēs neņemam vērā, piemēram, kurināšanu ar oglēm. Protams, tā ir lētāka par malkas apkuri, bet ļoti ātri noveco apkures sistēma. Turklāt apkārtēja vide (ieskaitot kaimiņus) būs Jums pateicīga par to, ka izmantojat nevis ogles, bet citus kurināmā veidus.

Ir arī vērts pieminēt, ka tirgū ir pieejama plaša malkas un brikešu izvēle, un piemeklēt piegādātāju nebūs grūti. Malkai un briketēm nav vajadzīgi dažādi degļi – vienu katlu var kurināt gan ar malku, gan ar briketēm.

Kam piemēroti malkas katli?

Pirmkārt, malkas apkure ir piemērota tiem, kas par pirmo prioritāti uzstāda apkures izmaksu samazināšanu un par otro – komfortu. Savukārt, tiem, kas vēlas uzstādīt ekonomisku apkures sistēmu, kas turklāt neprasa daudz laika apkalpošanai, būs racionālāk pievērst uzmanību granulu apkures sistēmām, gāzes katliem, siltum sūkņiem, kā arī saules kolektoriem apkures atbalstam. Pieminēsim, ka malkas apkure parasti tiek lietota neliela izmērā mājas. Priekš lielā laukuma dzīvojamām mājām un komerciālām ēkām citi risinājumu būs piemērotāki.

No kā sastāv apkures sistēma ar malkas un brikešu katlu?

Sistēmas pamat komponente ir pats malkas un brikešu katls. Mūsu piedāvāto katlu jauda ir robežās no dažiem kilovatiem līdz simts un vairāk kilovatu.

Papildus ar granulu katlu rekomendējam izmantot siltuma akumulatoru apkures efektivitātes paaugstināšanai. Siltuma akumulators ir tvertne ar siltumnesēju, kas kalpo siltuma pārpalikumu uzkrāšanai, kuri veidojas apkures procesā. Šī iekārta samazina apkures izmaksas un ļauj pagarināt intervālu starp kurināšanām.

Cits lietderīgs cietā kurināmā apkures sistēmas papildinājums ir siltum akumulatora uzlādēšanas moduļi Laddomat. Šie moduļi samazina kurināmā patēriņu un paildzina katla ekspluatācijas termiņu. Daudzi apkures katlu ražotāji palielina garantijas termiņu savam aprīkojumam, ja apkures sistēmā tiek iekļauts Laddomat modulis.

Par malku un briketēm

No mūsu platuma grādos pieejamiem malkas veidiem visaugstākā siltumspēja piemīt ozola malkai. Tomēr šo koku šķirnes koksne parasti tiek lietota citiem, smalkākiem nolūkiem, un kurināšanai izmanto lētāku koksni. Statistikas dati liecina, ka plašāk izmantotā ir bērza malka.

Briketēm ir augstāks blīvums, nekā malkai (it īpaši sausām), un tāpēc 1 m3 brikešu izdala vairāk siltuma, nekā analoģiskais malkas tilpums. Briketes ir vieglāk pārvietojamas, glabājamas un ieberamas kurtuvē. Turklāt briketes tiek pārdotas jau ar optimālo blīvumu, kamēr ar malku tas nav garantēts.

Mūsu piedāvājums

Ja Jūs esat būvfirmas pārstāvis, nodarbojaties ar montāžu un precīzi zināt, kas Jums ir vajadzīgs, tad mēs iesakām apmeklēt mūsu e-veikalu.

Ja Jums ir aktuāls apkures jautājums, tad iesakām sazināties ar mums, laisaņemt bezmaksas konsultāciju.

Konsultācija
Konsultācija pa tālruni vai mūsu birojā ir bezmaksas. Iespējams arī izsaukt mūsu speciālistu uz objektu. Šāda izsaukuma cena Rīgas rajonā ir 25 € + 21% PVN. Izsaukuma cena ārpus Rīgas rajona tiek aprunāta atsevišķi.