Gaisa rekuperācija

Kas ir gaisa rekuperācija?

Gaisa rekuperācija ir no telpas izplūstošā siltā gaisa izmantošana, lai sasildītu svaigo pieplūstošo gaisu, vai otrādi – pieplūstoša gaisa atdzesēšana izmantojot izplūstošo gaisu. Tādejādi uzlabojas ēku energoefektivitāte un samazinās slodze uz galvenajiem apkures sistēmu elementiem, samazinās apkures un gaisa kondicionēšanas izmaksas.

Kā tas strādā?

Siltummaiņas princips
Datiem shēmā ir ilustratīvs raksturs. Reālie dati ir atkarīgi no konkrēta risinājuma un laika apstākļiem.
Gaiss no telpas, pirms tas izplūst ārā, iet pa gaisvadu sistēmu caur siltum maini, caur kuru pretējā virzienā pieplūst svaigs gaiss no ielas. Siltummainī notiek siltuma pāreja no siltā telpas gaisa aukstam āra gaisam. Šīs gaisa plūsmas nesajaucas, un svaigais papildus plūst caur filtru. Turpmāka gaiss uzsildīšana tiek nodrošināta ar pamata apkures sistēmu – katlu, siltumsūkni, kamīnu, saules kolektoriem. Ir iespējama arī atgriezta rekuperācijas darbība – siltajā gada laikā no telpas tiek izvadīts vēss gaiss, kas atdzesē siltu gaisu no ielas.

Gaisa rekuperācijas priekšrocības

  • Enerģijas patēriņa un attiecīgi apkures izmaksu samazināšana.
  • Iespēja uzstādīt zemākas jaudas apkures sistēmu.
  • Gaisa atdzesēšanas izmaksu samazināšana vasarā.
  • Gaisa kvalitātes uzlabošana telpā.

Kam tas piemērots?

Māja
Noliktava
Rekuperācijas sistēma paaugstinās energoefektivitāti un pazeminās apkures izmaksas jebkuram objektam – gan privātmājām, gan industriālām ēkām. Vienkāršākus risinājumus var uzstādīt jau uzbūvētā ēkā. Sarežģītāki risinājumi ar ventilācijas kanālu ierīkošanu tiek integrēti ēkas projektēšanas un būvniecības stadijā.

Mini Rekuperators

   

Ja vēlaties, lai telpās, kurās jūs dzīvojat, strādājat vai mācāties, vienmēr būtu svaigs un tīrs gaiss bez putekļiem, izgarojumiem, baktērijām un insektiem, ar atbilstošu mitruma un CO2 līmeni, un tajā pašā laikā netērēt siltuma, vēdinot telpas caur atvērtiem logiem vai vēdināšanas atverēm, tad mēs Jums piedāvājam dažādus rekuperatorus ar siltuma atgriešanas funkciju, kas ir vienkārši un enerģiju taupoši ventilācijas risinājumi dzīvokļiem, mājām, sociālām un komerctelpām bez papildus gaisa cauruļu sistēmu uzstādīšanas.

         
  • Nodrošina veselīgu atmosfēru istabās
  • Gaisa apmaiņa nepārtraukti: veselīgs klimats mājoklī, nezaudējot siltumu
  • Ļoti klusa darbība
  • Neveido kondensātu darbības laikā.
  • Veselības un īpašuma aizsardzība: bez mitruma, bez pelējuma
  • Ļoti augsta efektivitāte: saglabā līdz 85% siltuma ēkā

PIRKT

 

Mūsu darba piemērs

 

Mūsu piedāvājums

Ja Jūs esat būvfirmas pārstāvis, nodarbojaties ar montāžu un precīzi zināt, kas Jums ir vajadzīgs, tad mēs iesakām apmeklēt mūsu e-veikalu.
Ja Jums ir aktuāls apkures jautājums, tad iesakām sazināties ar mums, laisaņemt bezmaksas konsultāciju.

Konsultācija Konsultācija pa tālruni vai mūsu birojā ir bezmaksas. Iespējams arī izsaukt mūsu speciālistu uz objektu. Šāda izsaukuma cena Rīgas rajonā ir 25 € + 21% PVN. Izsaukuma cena ārpus Rīgas rajona tiek aprunāta atsevišķi.