Granulu katli: moderna cietā kurināmā apkure

Granulu (pellets) katls ir cietā kurināmā apkures katls, kurās kā kurināmo izmanto koksnes granulas (pellets). Tās ražo no kokapstrādes atkritumiem – šķeldām, skaidām un tamlīdzīgi. Pēdējā laikā apkures sistēmas darbināmas ar granulām ir kļuvušas populāras pateicoties vairākām to priekšrocībām.


Granulu apkures sistēmu priekšrocības

  • Granulas ir daudz ērtākas, nekā malka – piegāde, glabāšana un iebēršana ir ērtāka;
  • Automātiskā granulu padeve pagarina laiku starp bunkura piepildīšanām – nebūs tik bieži jāstrādā par kurinātāju;
  • Salīdzinot siltuma enerģijas 1 kW/h izmaksas, granulu katli izmaksu ziņā līdzinās gāzes katliem un ir daudz izdevīgāki kā elektriskie katli;
  • Aprīkojums granulu apkurei ir relatīvi lēts, viegli uzstādāms un to tehniskais serviss ir vienkāršāks, nekā malkas un brikešu katliem.
Granulu apkures katls Octoplus

Kam tas ir piemērots?

Granulu apkure tiek uzstādīta un izmantota dažāda mēroga objektos – no privātmājām un vasarnīcām līdz lieliem rūpniecības objektiem.

Granulu apkures katls KEPO ACMC

No ka sastāv apkures sistēma ar granulu katlu?

Sistēmas pamatkomponenti ir pats granulu katls un granulu bunkurs. Ir svarīgi piemeklēt katlu ar konkrētai ēkai piemēroto jaudu, un bunkuru ar piemēroto ietilpību optimāla apkures režīma nodrošināšanai. Piedāvāto katlu jauda – no dažiem kilovatiem līdz dažiem kilovatu simtiem.

Papildus ar granulu katlu rekomendējam izmantot siltuma akumulatoru apkures efektivitātes paaugstināšanai. Siltuma akumulators ir tvertne ar siltumnesēju, kas kalpo siltuma pārpalikumu, kas tiek ražots apkures procesā, uzkrāšanai. Šī iekārta paaugstina apkures efektivitāti un ļauj kurināt retāk.

its lietderīgs cietā kurināmā apkures sistēmas papildinājums ir siltum akumulatora uzlādēšanas moduļi Laddomat. Šie moduļi samazina kurināmā patēriņu un paildzina katla ekspluatācijas termiņus. Daudzi apkures katlu ražotāji palielina garantijas termiņu savam aprīkojumam, ja apkures sistēmā tiek iekļauts Laddomat modulis.

Kā izvēlēties granulas?

Ir svarīgi izmantot granulas ar optimālo mitrumu (ap 12%), lai uzturētu augstu katla lietderības koeficientu un neizlietotu tā resursu pārāk ātri.

Mūsu piedāvājums

Mēs izstrādājam risinājumus ar dažādu ražotāju granulu katliem. Kvalitātīvākās iekārtas, kuras ar pārliecību iesakām mūsu klientiem ir vācu ražotāja Solvis un austriešu Solarfocus. Piedāvājam arī citu ražotāju budžeta risinājumus.

Ja Jūs esat būvfirmas pārstāvis, nodarbojaties ar montāžu un precīzi zināt, kas Jums ir vajadzīgs, tad mēs iesakām apmeklēt mūsu e-veikalu.

Ja Jums ir aktuāls apkures jautājums, tad iesakām sazināties ar mums, laisaņemt bezmaksas konsultāciju.

Konsultācija
Konsultācija pa tālruni vai mūsu birojā ir bezmaksas. Iespējams arī izsaukt mūsu speciālistu uz objektu. Šāda izsaukuma cena Rīgas rajonā ir 25 € + 21% PVN. Izsaukuma cena ārpus Rīgas rajona tiek aprunāta atsevišķi.