Ar Eko būvniecību ir saistīti vairāki pamattermini (energoefektīvā māja, pasīvā māja, aktīvā māja, “gudrā” māja, biopozitīvā māja), un to traktējums var būt dažāds. Šī iemesla dēļ sākotnēji piedāvājam terminu skaidrojumus, lai jums rastos skaidrāks priekšstats par to, kādu māju vēlaties iegūt celtniecības rezultātā.
Ir iespējams izvēlēties, cik efektīva būs Jūsu māja siltumenerģijas patēriņa ziņā (energoefektīvā, pasīvā vai aktīvā māja), kā arī pievienojot biopozitīvās un “gudrās” mājas aspektus. Pašlaik Baltijas apstākļos optimāls risinājums ievērojot cenas/kvalitātes attiecību ir energoefektīvās vai pasīvās, un vienlaikus biopozitīvās mājas būvēšana.
Vairums cilvēki iedomājas, ka Eko māja ir vienas ģimenes māja, bieži vien tas tā arī ir, taču tā var būt arī daudzdzīvokļu māja.
Orientācija uz dienvidiem un noēnošanas īpatnību ievērošana: pasīvā saules enerģijas izmantošana ir svarīgs faktors Eko mājas projektēšanas procesā.
Energoefektīvs stiklojums: logu konstrukciju siltumcaurlaidības koeficients nedrīkst pārsniegt 0.80 W/(m2К).
Gaisa necaurlaidība: gaisa noplūde caur nenoblīvētiem savienojumiem nedrīkst pārsniegt 0.6 mājas tilpuma stundā.
Svaiga gaisa pasīvā uzsildīšana. Sistēma, kas nodrošina gaisa ieplūdi mājā caur pazemes gaisa vadiem, gaisam uzsilstot no zemes pat aukstā ziemas laikā.
Efektīva ieplūstoša un izplūstoša gaisa apmaiņa(rekuperācija): ar siltuma zudumiem, kas ir mazāki par 20%.
Ūdens uzsildīšana izmantojot atjaunojamus enerģijas avotus.
Energoefektīva sadzīves elektrotehnika: ledusskapji, krāsnis, saldētavas, lampas, veļas mašīnas, trauku mašīnas u.t.t. ar zemu enerģijas patēriņu.
Ekoloģiska neitralitāte un cilvēkam labvēlīgs mājokļa iekšējais klimats.