Kombinētas apkures sistēmas

SIA ALTENERGO no Rīgas ir viens no pirmajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs, kas veiksmīgi ieviesa praksē kombinētās vai hibrīdās apkures sistēmas. Tādās sistēmās tiek apvienoti un izmantoti dažādi siltumenerģijas avoti gan tradicionālie – malka, ogles, šķidrais kurināmais un/vai gāze, gan alternatīvie enerģijas avoti – saule un/vai zemes enerģija. Salīdzinājumā ar tradicionālo apkuri, kombinētām sistēmām ir vairākas priekšrocības. Šādas sistēmas ir energoefektīvākas, ekonomiskākas un videi draudzīgākas.

Kombinēta apkure sistēma

Hibrīdās apkures sistēmas priekšrocības salīdzinot ar parastām sistēmām:

 • Pielāgota degvielas izvēle – Jūs vārat izvēlēties tieši tos enerģijas avotus, kas ir izdevīgi un ērti tieši Jums. Vajadzības gadījumā pastāv iespēja viegli nomainīt enerģijas avotus, kompleksi nepārbūvējot visu apkures sistēmu.
 • Augsts lietderības koeficients – optimāla dažādu enerģijas avotu kombinācija paaugstina visas sistēmas efektivitāti un ļauj taupīt vairāk.
 • Ilgs ekspluatācijas laiks – pateicoties savstarpējam komponentu atbalstam, kombinēta apkures sistēma kalpos ilgāk.
 • Alternatīvā enerģija – saules kolektoru un siltumsūkņu izmantošana palīdz ietaupīt uz degvielas izmaksām.
 • Efektīva siltumenerģijas uzkrāšana un racionālā enerģijas sadalīšana apkures un karstā ūdens apgādes sistēmā.

ALTENERGO projektē un uzstāda kombinētās sistēmas:

 1. no nulles – jaunbūvēs;
 2. uz jebkuras ēkas apkures sistēmas bāzes.

Kombinēto sistēmu sastāvdaļas

Siltumsūknis

SiltumsūknisSiltumsūknis var būt galvenais siltuma avots kombinētā sistēmā. Mēs komplektējam apkures sistēmas gan ar gaisa, gan ar ģeotermālajiem siltumsūkņiem. Ievērojot optimālo ekspluatācijas režīmu, siltumsūkņi var strādāt gadu desmitiem.


ALTENERGO siltumsūķna priekšrocības:

 • Augsta efektivitāte pie zemām gaisa temperatūrām, turklāt nav nepieciešams papildus uzsildīt siltumnesēju ar elektrisko sildītāju.
 • ES standartiem atbilstošā komplektācija no populārāko un laika pārbaudīto zīmolu produktiem.
 • Jaunākie un efektīvākie EMERSON-USA (kādreizējais nosaukums COPELAND) spirāļu kompresori.
 • 5 gadu garantija.
 • Ilgs ekspluatācijas laiks – vairāk par 25-30 gadiem.
 • Iebūvētais invertors, kas ļauj regulēt kompresora jaudu, samazinot elektrības patēriņu par 40%.
 • Kā papildus opcija iespējama tālvadība ar interneta vai GSM modema palīdzību.

Var pasūtīt siltumsūkņus ar vēlamo jaudu. Tiem ir 5 gadu garantija, un aptuvenais ekspluatācijas termiņš ir 25-30 gadi. Šos termiņus palielinās apstāklis, ka vienlaicīgi ar siltumsūkni tiks izmantoti citi siltuma avoti, tādā veidā atslogojot siltumsūkni. Rezultātā siltumsūknis darbosies gan Jums, gan Jūsu bērniem un iespējams arī mazbērniem.

Saules kolektors

Saules kolektors

ALTENERGO speciālisti notestēja vairāku veidu saules kolektorus un izanalizēja to darbības rezultātus karstā ūdens apgādes sistēmās, baseinu ūdens uzsildīšanā un kombinētās apkures sistēmās ar dažāda veida apkures katliem. Secinājums ir sekojošs: saules kolektoru izmantošana kombinētās apkures sistēmās paugstinā tās efektivitāti radot ekonomiju līdz 50%.


Saules kolektoru galvenās priekšrocības:

 1. Kombinētās solārās iekārtas uzsilda ūdeni un atslogo apkures sistēmas. Saules kolektoru, kas tiek izmantoti, lai uzsildītu ūdeni sadzīves lietošanai, īpatsvars ir salīdzinoši liels. Savukārt saules kolektori, kas uzstādīti platībā virs 10 kvadrātmetriem, vienlaicīgi uzsilda ūdeni un kalpo kā atbalsts apkures sistēmai. Pavasarī un rudenī šādas iekārtas spēj paaugstināt telpu apsildes efektivitāti, atslogojot apkures sistēmu.
 2. Efektīvs un drošs aprīkojums: mēs izmantojam jaunākos un efektīvākos tehnoloģiskos risinājumus un materiālus. Reālais saules kolektoru ekspluatācijas laiks bez efektivitātes pasliktināšanās ir 30 un vairāk gadu.
 3. Maksimālais ekonomiskais efekts. ALTENERGO piedāvātajās sistēmās ir optimālā cenas, kvalitātes un efektivitātes attiecība.
 4. Ekonomija uz servisa izmaksām – sistēmai nav nepieciešama papildus apkalpošana (nav jāizlej ūdens, jātīra, jāeļļo utt.).
 5. Ik minūti Jūs varēsiet būt pārliecināts, ka sistēma strādā pareizi: ierīkojot modemu kontrolieri varēsiet to regulēt attālināti. Vajadzības gadījumā ALTENERGO speciālisti varēs attalināti konstatēt kļudas sistēmas darbībā un atsevišķos gadījumos tās arī novērst.

Krāsnis, kamīni

Kamīns

Vairumā privātmāju ir ierīkots kamīns, taču tas nespēj apsildīt mājokli un bieži vien ir tikai dekora elements. Savukārt ALTENERGO kamīnkrāsnis un kurtuves ar ūdens kontūru, kas tiek pieslēgtas ēkas apkures sistēmai, ļauj malkas un granulu degšanas enerģiju izmantot maksimāli efektīvi. Siltums šādos gadījumos ne vien tiek izvadīts caur skursteni, bet gan efektīvi izmantots ūdens uzsildīšanai, kas tiek uzkrāts siltuma akumulatorā un vēlāk izlietots telpu apkurei. Šādām krāsnīm raksturīgs lietderības koeficients ir 55-85%. Kamīnus var arī aprīkot ar gaisa vadiem, kas automātiski nodrošinās siltā gaisa padevi dažādās telpās to ātrākai apsildīšanai. Apkures sistēmas tiek aprīkotas ar īpašām aizsargierīcēm gadījumam, ja mājā pazūd elektrība.

Multifunkcionālais siltuma akumulators

Multifunkcionāla siltuma akumulatora shēma

Un visbeidzot, svarīgākais elements, sistēmas sirds. Šis aparāts akumulē siltumu no dažādām savstarpēji savvienotām iekārtām (apkures katliem, saules kolektoriem, siltumsūkņiem, krāsnīm, kamīniem), un racionāli izlieto to apkures un karstā ūdens piegādes sistēmā. Šīs risinājums ļauj minimizēt degvielas patēriņu ūdens uzsildīšanai un pēc iespējas vairāk izmantot saules enerģiju bufera uzkrājēja uzsildīšanai.

Hibrīdās sistēmas izmantošana būtiski palielina ikviena elementa resursu atdevi. Piemēram, ja tandēmā strādā siltumsūknis un saules kolektori, tad ikviens elements atbalsta otru, tādēļ ekonomija ir reāli sajūtama.

Hibrīdu apkures sistēmu piemēri

Zemāk seko kombinēto apkures sistēmu shēmu piemēri. Visos gadījumos tiek izmantoti saules kolektori, pārējais aprīkojums ir atšķirīgs.

Kombinēta apkures sistēma ar ģeotermālo siltumsūkņi un saules kolektoriem Kombinēta apkures sistēma ar ģeotermāliem kolektoriem un saules kolektoriem Kombinēta apkures sistēma ar saules kolektoriem un eTank
Kombinēta apkures sistēma ar kamīnu, saules kolektoriem un gaisa siltumsūkņi Kombinēta apkures sistēma ar saules kolektoriem Kombinēta apkures sistēma ar granulu katlu un saules kolektoriem

Ēku energoefektivitāte

Nedrīkstētu aizmirst arī faktu, ka daudz efektīvāku kombinētās apkures sistēmas darbību var nodrošinat, ja mājā ir laba siltumizolācija. ALTENERGO piedāvā pakalpojumus energoefektīvo ēku projektēšanā un būvniecībā, kā arī eksistējošo māju energoefektivitātes paaugstināšanā. Ja ēkai ir minimāli siltuma zudumi, tad arī kompleksās apkures sistēmas strādās daudz efektīvāk.

Individuāla pieeja

Apkures sistēmu efektivitāte var būt atškirīga. Tam par pamatu var būt dažādi apstāķļi. Ja viena sistēma perfekti strādā Jūsu paziņu mājā, tas negarantē, ka šis risinājums derēs arī Jums. ALTENERGO praktizē individuālu pieeju un aicina pierakstīties uz konsultāciju, lai atrastu piemērotāko risinājumu – tādu, kas sniedz vislielāko labumu tieši Jums.

Ja Jūs vērtējat neatkarību, kvalitāti, efektivitāti, drošumu (turklāt par pieņemamu cenu), tad ALTENERGO kombinētās sistēmas ir piemērotas tieši Jums!