Saules baterijas

Kas ir saules baterijas?

Saules baterijas ir iekārtas, kas ļauj pārvērst saules gaismas enerģiju par elektrisko un izmantot to dažāda aprīkojuma darbināšanai, piemēram, sadzīves tehnikas vai rūpniecības agregātus. Turklāt ir jāatšķir saules baterijas no saules kolektoriem. Kolektori nepārvērš saules enerģiju elektrībā, bet izmanto saules starojuma siltumu, lai sagatavotu kārsto ūdeni un nodrošinātu apkures atbalstu.

Saules baterijas uz mājas jumta
Saules paneļis uz pārvietojamaja māja
Saules paneļi

Kam ir vērts uzstādīt saules baterijas?

 • privātmājas;
 • biroji, administratīvas ēkas, izglītības iestādes, sporta iestādes;
 • rūpniecības un lauksaimniecības uzņēmumi;
 • mobilie patērētāji (būvlaukumi, mājas uz riteņiem, robežsargu posteņi…).
Sharp saules baterijas

Saules bateriju priekšrocības

 • elektroenerģijas ietaupījums, kas nepieciešams sadzīves vai ražošanas iekārtu darbināšanai;
 • neatkarība no tarifiem un elektroapgādes traucējumiem;
 • vienkārša montāža un apkalpošana – vieglāk, nekā saules kolektoriem.

No kā sastāv saules bateriju sistēma?

Saules baterijas

Saules bateriju sistēmas pamatkomponenti ir:

 • pašas saules baterijas;
 • invertors;
 • vadi;
 • stiprinājumi.

Invertors ir vajadzīgs līdzstrāvas pārvēršanai maiņstrāvā – tieši maiņstrāva parasti ir vajadzīga tehnikas un apgaismojuma darbībai. Off Grid pieslēgumam ir nepieciešami arī akumulators un uzlādes kontrolieris.

Saules bateriju pieslēguma veidi

Off-Grid

Off Grid gadījumā saules baterijas netiek pieslēgtas pie centrāla elektriskā tīkla. Kamēr pietiek ar saules bateriju jaudu un akumulatoru kapacitāti, elektrotehnika strādā uz saules enerģijas rēķina. Kad ar to vairs nepietiek, trūkumu kompensē ar cita veida elektrības ražotājiem(vēja ģenerators, lokālais ģenerators, utt.).

On-Grid

On Grid gadījuma saules baterijas tiek pieslēgtas pie centrāla tīkla. Diennakts gaišajā laikā saražotas elektrības pārpalikumus var nodot centrālajā tīklā pēc noteikta tarifa. Diennakts tumšajā laikā trūkstošā elektroenerģija ir jāiegādājas no elektroenerģijas piegādātājiem.

Saules bateriju atmaksāšanās laiks

Vidēji ir jārēķinās ar atmaksāšanas termiņu 7-8 gadi. Saules baterijām lietderības koeficients ir zemāks, nekā saules kolektoriem, tāpēc kolektori atmaksājas ātrāk. Savukārt, ja objektā – piemēram, ražošanas uzņēmuma – elektrība tiek izmantota intensīvi, tad arī atmaksāšanas termiņi saīsinās.

Mūsu piedāvājums

Ja Jūs esat būvfirmas pārstāvis, nodarbojaties ar montāžu un precīzi zināt, kas Jums ir vajadzīgs, tad mēs iesākam apmeklēt mūsu e-veikalu.

Ja Jūs esat ēkas īpašnieks, tad iesakām sazināties ar mums un saņemt bezmaksas konsultāciju.

Konsultācija
Konsultācija pa tālruni vai mūsu birojā ir bezmaksas. Iespējams arī izsaukt mūsu speciālistu uz objektu. Šāda izsaukuma cena Rīgas rajonā ir 25 € + 21% PVN. Izsaukuma cena ārpus Rīgas rajona tiek aprunāta atsevišķi.