Saules bateriju un saules kolektoru atmaksāšanās laiks

Īsa atbilde uz šo jautājumu skan šādi: var rēķināties ar aptuveno saules kolektoru atmaksāšanās termiņu sākot no 3 gadiem. Saules baterijām šis laiks ir ilgāks. Bet, rūpīgi izvērtējot solāro sistēmu iegādāšanās izdevīgumu, ir jāņem vērā vairāki būtiski faktori.

  1. Ēkonomiskā līmeņa sistēmas var atmaksāties ātrāk, bet no augstākas klases sistēmām var gūt lielāku labumu ilgākā perspektīvā.
  2. Vienlaicīgi ar atmaksāšanās termiņu ir jāņem vērā komforts, ko iegūstam (karstais ūdens, apkure, elektroapgāde bez pieslēgšanas tīklam, enerģetiskā neatkarība u.t.t.).
  3. Pastāv uzskats, ka energonesēju tirgus cena nākotne augs, tāpēc aizsargāt sevi no enerģijas sadārdzināšanās ir laba doma.
  4. Uzņēmuma ALTENERGO piedāvāto saules kolektoru sistēmu ekspluatācijas termiņš ir ilgāks par 30 gadiem. Savukārt saules baterijas strādā gadu desmitiem: pēc 10 gadiem saules baterijas notur 90% no sākotnēja lietderības koeficienta, pēc 20 gadiem – 80%.
  5. Ekspluatācijas izmaksas. Ar solārām sistēmām, ko piedāvā SIA ALTENERGO jums nebūs jāuztraucas par regulāriem izdevumiem un remontiem nākotnē. Solārās sistēmas ir drošākās un uzticamākā siltuma un elektrības apgādes sistēmas. Tajās ir maz detaļu, kuras var sabojāties ilgstošas darbināšanas rezultātā, turklāt sabojājoties, tās ir vienkārši nomainīt.
  6. Papildus ir vērts atsevišķi atzīmēt saules kolektoru augsto paliekošo vērtību. Pat ja pēc 30 gadiem Jūs nolemsiet nodot sistēmu metāllūžņos, Jūs saņemsiet pienācīgu summu, jo saules kolektoru ražošanā tiek izmantoti krāsainie metāli un citi vērtīgi materiāli, kas nebojājas sistēmas ekspluatācijas laikā.

Izvēloties Jūsu vajadzībām un situācijai piemērtotāko sistēmu, iesakām izskatīt vairāk par vienu-diviem variantiem. Sākotnēji priekšstati par viena vai otrā risinājuma izdevīgumu var būt nepareizi, tādēļ piedāvājam veikt tehniskos aprēķinus uz ko balstīties izdarot izvēli par labu kādam konkrētam risinājumam.

Jūs varat iepazīties ar produkciju mūsu E-veikala (links apakšā), kā arī pierakstīties uz konsultāciju, lai apspriestu individuālo risinājumu sīkāk.

Konsultācija
Konsultācija pa tālruni vai mūsu birojā ir bezmaksas. Iespējams arī izsaukt mūsu speciālistu uz objektu. Šāda izsaukuma cena Rīgas rajonā ir 25 € + 21% PVN. Izsaukuma cena ārpus Rīgas rajona tiek aprunāta atsevišķi.