Kādu ūdeni lietot apkures sistēmās, lai izvairītos no problēmām?

Posts žanrā “Ziņojumi no frontes par cīņu, lai iegūtu kvalitatīvu apkuri”. Stāsts ir skumjš, bet pamācošs – mēs pastāstīsim, ka izbēgt no bieži sastopamas apkures sistēmu problēmas un dzīvot siltumā bez liekām rūpēm.

Mūsu klients apkures nodrošināšanai izmanto elektrisko katlu, pēc kāda laika tika uzstādīts baseins, bija jāatrisina jautājums par tā apsildi – ir zināms, ka elektriskais katls nav ekonomiskākais risinājums, kad jāģenerē daudz siltumenerģijas. Tāpēc bija izlemts papildus uzstādīt saules kolektoru sistēmu baseina apsildei un apkures atbalstam.

Viens no apkures sistēmas uzstādīšanas etapiem ir sistēmas aizpildīšana ar siltumnesēju – ūdeni. Dažreiz gadās tā, ka mājas īpašnieks nolemj ietaupīt šajā etapā un izmantot nevis speciāli sagatavotu, bet krāna ūdeni. Šādu izvēli izdarīja klients, uzsverot, ka ūdens ir ļoti kvalitatīvs.

Sākumā sistēma strādāja atbilstoši, bet pēc trim gadiem no uzstādīšanas sākās problēmas. Apkures sistēmas “Sekcijas” rezultāti redzami bildēs.

Attiecībā uz ūdeni kā siltumnesēju apkures sistēmā pastāv noteiktas prasības ķīmiskā sastāva un pH līmeņa ziņā. Ja šīs prasības netiek ievērotas, var notikt nevēlamas ķīmiskās reakcijas, kuru rezultātā apkures sistēma aizsērējas un kļūst darboties nespējīga.

Situācijas aritmētika ir – šajā gadījumā, uzpildot apkures sistēmu, izdevās ietaupīt ap 200 €, bet remontdarbi izmaksāja ap 500 €, kam pieskaitiet patērēto laik problēmas novēršanai. Ir iespējami arī smagāki gadījumi. Mēs iestājamies par apkures sistēmu kvalitatīvu ekspluatāciju, tādēļ klientiem iesakām izmantot mūsu sagatavoto demineralizēto ūdeni ar optimālo pH vērtību.