Apkure ar vidējām mēneša izmaksām 30 €? Tas ir reāli.

Kā piemēru paradīsim vienu no mūsu projektiem. Mājā ir uzstādīta moderna vācu ražotāja Solvis apkures sistēma SolvisDirekt. Sistēma izceļas gan ar tradicionāli augsto vācu kvalitāti, gan ar to, ka tajā ir apvienoti 3 siltuma ģeneratori – siltumsūknis, saules kolektori un kamīns ar centrālo apkuri. Protams, tas nav vienīgais iespējamais variants – Solvis sistēmas ļauj apvienot jebkurus siltuma ģeneratorus.

Mājā ir uzstādīta moderna vācu ražotāja Solvis apkures sistēma SolvisDirekt

Vienģimenes privātmāja 200 kv. m. platībā. Uz jumta ir uzstādīta SolvisFera 802-S plakano saules kolektoru sistēma (17 kv. m), kas nodrošina ūdens uzsildīšanu un apkures atbalstu visas apkures sezonas laikā. Plakanie saules kolektori strādā efektīvi arī saulainā ziemas laikā, kaut arī mazliet atpaliek no dārgākiem vakuuma saules kolektoriem.

SolvisFera 802-S plakano saules kolektoru sistēma

Saules kolektori tika integrēti jumta virsmā. Alternatīvs variants – stiprināt paneļus uz jumta virsmas. Plakaniem jumtiem varam piedāvāt interesantu risinājumu, tas ir, stiprinājumi ar iespēju ieregulēt optimālo leņķi.

Sistēmas sirds – siltuma akumulācijas tvertne

Sistēmas sirds – siltuma akumulācijas tvertne. Tieši šeit tiek uzkrāti saules kolektoru ģenerēti enerģijas pārpalikumi, lai tos izmantotu, kad saules nav. Saules enerģijas trūkuma laikā tas tiek kompensēts ar siltumsukņa un centrālapkures kamīna palīdzību.

Siltumsūknis Ūdens/Ūdens

Siltumsūknis Ūdens/Ūdens – visefektīvākais ģeotermālā siltumsūkņa veids. Pateicoties tam, ka nav vajadzīgi dziļi urbumi vai liela laukuma horizontālie kontūri, uzstādīšanas izmaksas tiek būtiski samazinātas. Objektā ir uzstādīts čehu ražotāja Hotjet siltumsūknis ar jaudu 12 kW.

Centrālapkures kamīns

Apkures sistēma ir papildināta ar centrālapkures kamīnu, kas ienes mājīgumu un var tikt izmantots par papildu siltuma ģeneratoru. Apkure ar malku ir lētāka, nekā siltumsūkņa darbināšana, īpaši pie zemām āra temperatūrām, tādēļ kamīns pilda ne tikai dekoratīvo, bet arī ekonomisko funkciju. Objektā ir uzstādīts čehu ražotāja Aquaflam kamīns ar kopēju jaudu 17 kW, no kuriem 14 tiek iedalīti uz šķidro siltumnesēju un 3 kW – uz telpas gaisa apkuri.

Solvis apkures sistēmu īpašība ir moduļu konstrukcija – var viegli apvienot vienotā apkures sistēmā tos siltuma ģeneratorus, kuri ir izdevīgāki un ērtāki tieši Jums. Un jā nākotnē situācija ar kurināmā izmaksām mainīsies, sistēmu var viegli modernizēt bez lielām rūpēm.

Lai saņemtu piedāvājumu, lūdzam aizpildīt kontakta formu.


Apkures sistēmas monitorings tika veikts 2018. gada 1. martā pulksten 10:00. Pie āra temperatūras -13°C tika iedarbināta tikai saules kolektoru sistēma, siltumsūkni un kamīnu lietot nebija vajadzība (shēmā aktīvi elementi tiek apzīmēti zaļā krāsā, turklāt to var saprast, jo ir zema siltumnesēja temperatūra).

Pat pie tādas zemas āra temperatūras saules kolektorā siltumnesēja temperatūra sasniedza 52 °C (pie aktīvas siltumnesēja cirkulācijas), jaudu 4.5-4.7 kW un nodrošināja temperatūru 29°C siltām grīdām pirmajā stāvā un 39°C radiatoriem otrajā stāvā. Siltumsūknis ieslēdzas tikai nakts laikā.