Altenergo background

Kombinētas apkures sistēmas

Kompānija ALTENERGO ir viens no pirmajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs, kas piedāvā un veiksmīgi ievieš praksē kombinētās apkures sistēmas, kas izmanto dažādus siltumenerģijas veidus - tradicionālās apkures sistēmas un alternatīvos enerģijas avotus (saules, zemes enerģiju).
Šādas sistēmas ir ļoti energoefektīvas (ar lietderības koeficientu līdz 109%) ir ekonomiskas un ekoloģiski tīras.

Sistēmas pamatprincipi:

 • enerģijas iegūšana no visiem pieejamajiem avotiem;
 • enerģijas rezerves izveide, uzkrāšana un uzglabāšana;
 • racionālā rezerves enerģijas sadalīšana apkures un ūdensapgādes sistēmā.

ALTENERGO projektē un izgatavo kombinētās sistēmas:

 1. nulles ciklā, ēkas projektēšanas gaitā;
 2. uz jebkuras jau esošās ēkas apkures sistēmas bāzes.

KOMBINĒTO SISTĒMU SASTĀVDAĻAS

Siltumsūknis

Kāda nozīme tam ir kompleksā ar citām ierīcēm? Ja runājam par kombinēto ēku apkuri, tad siltumsūknis var būt galvenais siltuma avots.
ALTENERGO ne vien piegādā aparatūru Latvijas tirgū, bet uztur arī patstāvīgo projektēšanas biroju un dažādu jaudu līmeņa un modifikāciju siltumsūkņu ar palielināto lietderības koeficientu ražotni.

ALTENERGO siltumsūķna priekšrocības:

 • darba efektivitāte zemo gaisa temperatūru gadījumā, turklāt nav nepieciešams papildus uzsildīt siltumnesēju ar elektrisko sildītāju.
 • ES standartiem atbilstošā komplektācija no populārāko un pārbaudītāko zīmolu produktiem.
 • jaunākie un efektīvākie EMERSON-USA (kādreizējais nosaukums COPELAND) spirāļu kompresori.
 • 5 gadu garantija.
 • ilgs ekspluatācijas laiks - 25-30 gadi.
 • iebūvētais invertors, kas ļauj regulēt kompresora jaudu, samazinot elektrības patēriņu par 40%.
 • kā papildus opcija iespējama tālvadība ar interneta vai GSM modema palīdzību.

Siltumsūkņus var pasūtīt atkarībā no vēlamā jaudas līmeņa, ar 5 gadu garantiju, bet aptuvenais ekspluatācijas termiņš ir 25-30 gadi, kas gan ir diezgan nosacīts.

Siltumsūkņi, kas silda Jūsu mājoklī līdz ar citām sistēmām, faktiski ir mūžīgi: tie kalpos gan Jums, gan Jūsu bērniem un mazbērniem.

Saules kolektors

ALTENERGO speciālisti testēja septiņu veidu saules kolektoru darbības rezultātus karstā ūdens apgādes sistēmās, ūdens uzsildīšanas baseinos un kombinētās apkures sistēmās ar jebkāda veida katliem.
Saules kolektoru galvenās priekšrocības:

 1. Kombinētās solārās iekārtas uzsilda ūdeni un atslogo apkures sistēmas. Saules iekārtu skaits, kas tikai uzsilda ūdeni sadzīves lietošanai, ir jau diezgan liels. Savukārt kombinētās saules iekārtas, kas gan uzsilda ūdeni, gan piedalās telpu apkurināšanas procesā, ir jauns, vēl progresīvāks risinājums. Pavasarī un rudenī šādas iekārtas spēj veicināt telpu apsildes efektivitāti, atslogojot apkures sistēmu.
 2. Efektīvs un drošs aprīkojums: mēs neizmantojam novecojušos tehniskus risinājumus un materiālus. Reālais saules kolektoru ekspluatācijas laiks bez efektivitātes pasliktināšanās ir ne mazāks kā 30 gadi.
 3. Maksimālais ekonomiskais efekts. "ALTenergo" sistēmās ir optimālā cenas, kvalitātes un efektivitātes attiecība.
 4. Naudas līdzekļu ekonomija - sistēmai nav nepieciešama papildus apkalpošana (nav jāizlej ūdens, jātīra, jāeļļo utt.).
 5. Ik minūti Jūs varēsiet būt pārliecināts, ka sistēma strādā pareizi: ierīkojot modemu kontrolierī, "ALTenergo" speciālisti varēs distancēti kontrolēt sistēmu tiešsaistes režīmā.

Krāsnis, kamīni

Kombinētās apkures sistēmas svarīgs elements ir arī krāsnis un kamīna kurtuves ar ūdens kontūru. Tās principiāli atšķiras no parastām krāsnīm un kamīniem, un ir daudz efektīvākas un visādā ziņā izdevīgākas.
Teju ikvienā privātmājā ir kamīns, taču tas nespēj apsildīt mājokli un bieži vien ir tikai dekora elements. Savukārt "ALTenergo" kamīnkrāsnis un kurtuves ar ūdens kontūru, kas tiek pieslēgtas ēkas apkures sistēmai, ļauj malkas degšanas enerģiju izmantot maksimāli efektīvi. Siltums šādos gadījumos ne vien tiek izvadīts caur skursteni, bet gan efektīvi izmantots ūdens uzsildīšanai, kas tiek uzkrāts siltuma akumulatorā un vēlāk izlietots telpu apkurināšanai.
Šādām krāsnīm raksturīgs lietderības koeficients 55-85%. Tās var aprīkot ar gaisa vadiem, kas automātiski nodrošinās siltā gaisa padevi dažādās telpās to ātrākai apsildīšanai.
Apkures sistēmas tiek aprīkotas ar īpašām aizsargierīcēm gadījumam, ja mājā pazūd elektrība.

Daudzfunkcionālais boileris

Un visbeidzot, svarīgākais elements. Sistēmas sirds. Aparāts akumulē siltumu no dažādām savstarpēji apvienotām iekārtām un racionāli izlieto to apkures un karstā ūdens piegādes sistēmā.
Kombinētās sistēmas izmantošana būtiski palielina ikviena elementa resursu atdevi - gan siltumsūkņa, gan saules kolektora. Ikviens elements papildina otru, atbalsta to, tādēļ ekonomisks rezultāts ir reāli sasniedzams.
Nedrīkstētu aizmirst arī faktu, ka daudz efektīvāka kombinētā apkures sistēma būs, ja mājā ir laba siltumizolācija.
ALTENERGO piedāvā pakalpojumus energoefektīvo ēku projektēšanā un būvniecībā, aprīkojot tās ar unikālām sistēmām. Ja ēkai ir minimālie siltuma zudumi, ja tā ir celta no mūsdienīgajiem, kvalitatīvajiem materiāliem, tad arī kompleksās apkures sistēma strādās daudz efektīvāk.

Ja Jūs novērtējat neatkarību, kvalitāti, efektivitāti, drošumu (turklāt par pieņemamu cenu),
tad ALTENERGO kombinētās sistēmas ir piemērotas tieši Jums!

Kombinēta apkures sistēma


Rēķināt